Címlap

Bejelentkezés


A Barnevál angyalai átadták a 300 aláírást a polgármesternek

Rovat(ok):

A békéscsabai baromfi-feldolgozó újraindításáért, az utolsó esély megragadásáért követ el mindent négy volt dolgozó. Sebestyén Rózát, Nagy Zoltánnét, Medovarszky Pálnét és Pongrácz Ferencnét Szathmáry Tibor felszámoló a Barnevál angyalainak nevezte a múlt heti munkásgyűlésen.

Az ott összegyűjtött csaknem 300 dolgozói aláírást a négy asszony ma adta át Vantara Gyula polgármesternek. Kérik, hogy az önkormányzat a 20 százalékos önrész biztosításával segítse az újraindítást, ehhez az Invitel-perben nyert 1,6 milliárd forintból futná. Ha ez rendelkezésre áll, ígéret van arra, hogy állami garanciával ellátott fejlesztési banki hitelhez jusson a cég.

Az aláírók kérték azt is, hogy a városi közgyűlés április 2-ai ülésén tűzze napirendere a Barnevál ügyét, de a polgármester elmondta: ez hosszabb előkészítést igényel, ezért az áprilisi napirendre kerülésre nincs lehetőség.

Vantara Gyula leszögezte: Az önkormányzat nem kíván tulajdonrészt vásárolni a Barneválban, viszont megfelelő szakmai befektető jelentkezése alapján minden segítséget megad a munkahely-teremtési pályázatokhoz, szakmai segítséget nyújtanak a gyár víz- és szennyvízrendszerének felújításához. Felveszik a kapcsolatot a város országgyűlési képviselőivel is, hogy állami segítséget kérjenek, 2004-ben kormányhatározat született a feldolgozóról, de annak számos pontja nem teljesült.

- A felszámoló vagy a befektető, befektetők konkrét költségvetését, a projekttervezetet várjuk, valamint azt, hogy milyen piacokkal rendelkeznek majd - hangsúlyozta Vantara Gyula. - Annak ugyanis nincs értelme, hogy a termelés beindítása után néhány hónappal ismét leálljon a gyár.

Holnapután lejár az eladásra kiírt pályázat

Szathmáry Tibor kiemelte, április 2-án jár le a Barnevál eladására kiírt pályázat. A víziszárnyasvonalra és a hűtőházra lennének jelentkezők, ha az üzemeltetéshez támogatást kapnának. A csirkevonal iránt is érdeklődnek. Az önkormányzat szerepvállalása azért is fontos, mert például egy takarmánygyártó cég is vásárolna tulajdonrészt, ha az önkormányzatot maga mögött tudná a vállalat. Az lenne a legjobb, ha több részlegben is elindulhatna a termelés, mert akkor a költségek megoszlanának.

A felszámoló elmondta, a pályázati határidő letelte után mintegy két hét van arra, hogy döntés szülessen. Ha nem sikerül tető alá hozni a projektet, a tartalékok kimerülése miatt eladják azt, amire konkrét vételi ajánlat van, ez leginkább a gépeket jelenti. Akkor viszont az újraindításnak lőttek.


AGROLAND